( هرگونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر نام DANAGEM حرام و ممنوع است  )

سنگ خون

 • سنگ خون، جاسپر سبز با  خالهای قرمز روشن اکسید آهن، در دوران باستان،  جواهر محسوب می شد. این کوارتز جذاب، آفتاب  پرست هم نامیده می شد، چون در دوران باستان،  سنگهای صیقل خورده، منعکس کننده نور خورشید  توصیف می شدند؛ احتمالاً ظاهر این سنگ جواهر  برای باستانیان، یادآور بازتاب خورشید قرمز  غروب در آب اقیانوس بوده است.
 • مسیحیان قرون وسطا از سنگ  خون برای حکاکی صلیب و شهید استفاده می کردند  که منجر به نامگذاری این سنگ به “سنگ شهید”  شد. افسانه ها در مورد منشأ سنگ خون می گویند  زمانی که اولین قطره خون مسیح بر سنگ جاسپر  پایه صلیب افتاد سنگ خون پدیدار گشت
 • نمونه زیبایی از سنگ خون  حکاکی شده با نشان امپراطور آلمان، رودولف  دوم، در موزه لوور پاریس قرار دارد.
 • یونانیان و رومیها برای  داشتن صبر و پایداری در زمان مسابقات ورزشی و  حفظ علاقه قدرتمندان برای کسب شهرت، همراه خود  سنگ خون داشتند.
 • درجه سختی سنگ خون 7 و  ساختار کریستال آن مثلثی است.
 • سنگ خون گونه ای کوارتز است  که بطور کلی بعنوان طلسم و سنگ زینتی استفاده  می شود. رنگ سبز تیره سنگ خون به دلیل وجود  اکسید آهن، نقاط قرمز دارد. این نقاط شبیه خون  بنظر می رسند و به همین دلیل حجر الدم نامیده  می شود.
 • کشور هند منبع اصلی این سنگ  محسوب می شود اما در استرالیا، برزیل، چین و  ایالات متحده هم یافت می شود.
 • سنگ خون قدرت پیشگویی آینده  را دارد. گفته می شود قدرت این سنگ با قرار  دادن آن درون آب و گذاشتن ظرف محتوی آن آب در  زیر نور خورشید، افزایش می یابد.
 • این سنگ به ایجاد آرامش  بخصوص در مواقع مرگ، کمک می کند.
 •  این سنگ انرژیهای  عرفانی سازگاری و سازماندهی را افزایش می دهد  و سردرگمی و نگرانی را می کاهد
 • سنگ خون به پاکسازی خون و  اعضایی که با خون مرتبطند، کمک می کند. به طور  کلی بدن را سم زدایی می کند و سنگی شگفت انگیز  در شفادهی است بطوریکه در بیشتر سطوح، شروع به  جوان سازی می کند.
 • در غلبه بر افسردگی و دردهای  عاطفی مؤثر است.
 • حتی امروزه در هند، سنگ خون  کاملاً پودر شده، بعنوان دارو و برانگیزنده  جنسی استفاده می شود و شاید به همین دلیل است  که یافتن گونه های مرغوب آن در بازار به سختی  پیدا می شود
 • سنگ خون به مدت سه هزار سال  است که در جادوگری استفاده می شود. در بابل  باستان، برای غلبه بر دشمنان، این سنگ را  همراه خود داشتند و در مصر باستان نیز برای  باز کردن درها، شکستن زنجیر و حتی فرو ریختن  دیوارهای سنگی از آن استفاده می کردند.
 • این سنگ برای متوقف کردن  خونریزی معروف است و سربازان مکرراً آن را  بعنوان کمک اولیه جادویی همراه خود داشتند.  امروزه نیز برای سالم نگه داشتن خون استفاده  شده و به درمان بیماریهای خونی کمک می کند

ویژگیهای کلی سنگ خون

بلاداستون، جاسپر سبز با خالهای قرمز روشن اکسید آهن، در دوران باستان، جواهر محسوب می شد. این چالسدونی کوارتز جذاب، آفتاب پرست هم نامیده می شد، چون در دوران باستان، سنگهای صیقل خورده، منعکس کننده نور خورشید توصیف می شدند؛ احتمالاً ظاهر این سنگ جواهر برای باستانیان، یادآور بازتاب خورشید قرمز غروب در آب اقیانوس بوده است.

مسیحیان قرون وسطا از بلاداستون برای حکاکی صلیب و شهید استفاده می کردند که منجر به نامگذاری این سنگ به “سنگ شهید” شد. افسانه ها در مورد منشأ بلاداستون می گویند زمانی که اولین قطره خون مسیح بر سنگ جاسپر پایه صلیب افتاد. نمونه زیبایی از بلاداستون حکاکی شده با نشان امپراطور آلمان، رودولف دوم، در موزه لوور پاریس قرار دارد.

یونانیان و رومیها برای داشتن صبر و پایداری در زمان مسابقات ورزشی و حفظ علاقه قدرتمندان برای کسب شهرت، همراه خود بلاداستون داشتند.

مشخصات علمی

درجه سختی بلاداستون 7 و ساختار کریستال آن مثلثی است.

بلاداستون گونه ای چالسدونی است که بطور کلی بعنوان طلسم و سنگ زینتی استفاده می شود. رنگ سبز تیره بلاداستون به دلیل وجود اکسید آهن، نقاط قرمز دارد. این نقاط شبیه خون بنظر می رسند و به همین دلیل حجر الدم نامیده می شود.

کشور هند منبع اصلی این سنگ محسوب می شود اما در استرالیا، برزیل، چین و ایالات متحده هم یافت می شود.

ویژگیهای خاص

بلاداستون قدرت پیشگویی آینده را دارد. گفته می شود قدرت این سنگ با قرار دادن آن درون آب و گذاشتن ظرف محتوی آن آب در زیر نور خورشید، افزایش می یابد.

این سنگ به ایجاد آرامش بخصوص در مواقع مرگ، کمک می کند. این سنگ انرژیهای عرفانی سازگاری و سازماندهی را افزایش می دهد و سردرگمی و نگرانی را می کاهد.

ویژگیهای شفادهی

بلاداستون به پاکسازی خون و اعضایی که با خون مرتبطند، کمک می کند. به طور کلی بدن را سم زدایی می کند و سنگی شگفت انگیز در شفادهی است بطوریکه در بیشتر سطوح، شروع به جوان سازی می کند. در غلبه بر افسردگی و دردهای عاطفی مؤثر است.

حتی امروزه در هند، بلاداستون کاملاً پودر شده، بعنوان دارو و برانگیزنده جنسی استفاده می شود و شاید به همین دلیل است که یافتن گونه های مرغوب آن در بازار به سختی پیدا می شود.

ویژگیهای جادوگری

انرژی: پذیرنده

عنصر: آتش

قدرت: توقف خونریزی، شفادهی، شجاعت، ثروت، قدرت، پیروزی، کسب و کار، مسایل حقوقی، نامرئی بودن، کشاورزی

بلاداستون به مدت سه هزار سال است که در جادوگری استفاده می شود. در بابل باستان، برای غلبه بر دشمنان، این سنگ را همراه خود داشتند و در مصر باستان نیز برای باز کردن درها، شکستن زنجیر و حتی فرو ریختن دیوارهای سنگی از آن استفاده می کردند.

این سنگ برای متوقف کردن خونریزی معروف است و سربازان مکرراً آن را بعنوان کمک اولیه جادویی همراه خود داشتند. امروزه نیز برای سالم نگه داشتن خون استفاده شده و به درمان بیماریهای خونی کمک می کند.

به انجام عمل جادوگری کمک می کند تا بر ارواح منفی کنترل یابد.

ارتباط با چاکرا

سنگ خطایی با چاکرای اول یا ریشه ای و چاکرای چهارم یا قلب ارتباط دارد و در ضمن انرژی کندالینی را فعال میکند، لطفاً با احتیاط استفاده شود.

منبع : DANAGEM